Kültür Sitesi

Askerî Müze bünyesinde yer alan Kültür Sitesi ve Ahmet Fethi Paşa Salonlarında , yerli ve yabancı, sivil ve askerî her türlü kültür, bilim,sanat,fuar ve festival etkinliğine açıktır. Kültür Sitesinde konferans, seminer, sempozyum, kolokyum, kongre ve panel gibi toplantıların yapılabileceği toplantı salonları ile sanatsal etkinliklerin yapılabileceği geçici sergileme salonları bulunmaktadır.
Salon Tahsis Esasları

Salon Kiralama Ücretleri

Salon Bilgileri

Ekipman

  • Türk TELEKOM'dan hat ve cihaz kiralamak suretiyle telefon, faks vb. iletişim alt yapı sistemi.
  • Konferans, kongre ve toplantılarda kullanılmak üzere masa üstü mikrofonlu ses sistemi.
  • Tepegöz cihazı (perdeli), slayt cihazı (perdeli), bilgisayar ve video için LCD projeksiyon cihazı (perdeli), bilgisayar, masa, spot.

Hizmetler

  • Bina girişlerinde güvenlik için kapı dedektörü.
  • Etkinliklerde gelen misafirlerin kullanımı için 130 araçlık ücretli park yeri.
  • Bina girişlerinde misafirlerin malzemelerini bırakabileceği vestiyer.
  • Binaların değişik yerlerinde misafirlerin kullanabileceği kartlı telefonlar.

Fiziksel Engelliler için Mimari Düzenlemeler

Fiziksel engelli ziyaretçiler için dünya standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen mimari düzenlemeler ile asansör, rampa, telefon, tuvalet gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Amfi tiyatro düzeninde 510 kişi sabit oturma kapasiteli, kongre ve konferanslar içinde kullanılabilen akustik özelliğe sahip bir salondur. Üç adet simültane kabini, üçer odalı iki ayrı kulis ayrıca iki adet sanatçı kulisi bulunmaktadır.

Sunumlarda kullanılabilecek 4 m x 9 m ebatlarında beyaz perde, kadife perde ve tarihî bahçeye açılan hareketli kapısı mevcuttur. Bölgesel olarak ayarlanabilen ışık sistemi mevcuttur. Sahnesi podyum hâline dönüştürülüp, konser ve defile alanı olarak kullanılabilmektedir

275 kişilik sabit oturma kapasiteli, bir adet konuşmacı mikrofonu ve kürsüsü, ayarlanabilir ışık düzeni bulunan bir salondur.

Ayrıca iki adet simultane kabini bulunmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemi mevcuttur.

Sergi, müzayede ve toplantı amacına uygun bir salondur. 200 kişilik toplantı salonudur. Ayrıca hareketli panel duvarlar ile iki ayrı salon olarak kullanılabilmektedir.Projeksiyon cihazı ve motorlu perde mevcuttur.

Sandalye konularak 300 kişilik toplantı salonu hâline dönüştürülebilen bir salondur. Stant alanları yeterli olmadığı durumda, halı üzerine ilave tedbirler alınarak stant alanı olarak kullanılır. Yemek düzeni alabilme özelliği vardır. Isıtma ve soğutma sistemine sahiptir.

Sınıf düzeninde masalı ve koltuklu 30 kişi, tiyatro düzeninde 80 kişilik düzen alınabilen bir salondur. Ses düzeni mevcut olmayıp üç tercüme kabinli simultane sistemi bulunmaktadır. Seyyar ses sistemi kurmak mümkündür. Isıtma ve soğutma sistemine sahiptir.

Birbirine açılan iki bölümlü, istenildiği taktirde 2 ayrı giriş kapılı olarak kullanılabilen bir salondur.Isıtma ve soğutma sistemine sahip bir salondur. Seyyar ses sistemi kurulabilmektedir.

Giriş katında, iki kat üzerine ahşaptan inşa edilmiş 4 salondan oluşmaktadır. Salonların ses yalıtımı, ısıtma-soğutma sistemleri mevcuttur.

1200 m2 sütunsuz, 1100 m2 sütunlu iki kattan oluşan 2300 m2 brüt kullanım alanına sahip fuar alanıdır. Net stant alanı yaklaşık 1100 m2’dir. Bir adet büyük yük girişi, iki adet personel giriş kapısı bulunmaktadır.

Alt Kat Salon

Üst Kat Salon

Fuar alanının üst katında sağ ve sol uçlarda bulunan büyük alanlar ilave sandalye ile 300 kişilik toplantı salonuna dönüşebilmektedir. Merkezî ses yayın sistemine sahiptir. Isıtma ve soğutma sistemi mevcuttur. Ahmet Fethi Paşa Salonu'nun üst kat bölümünde oturma düzeninde 800 kişilik yemek düzeni alınabilmektedir.

40 kişi oturma kapasiteli, buzdolabı, saklama rafları ve yıkama tezgâhları bulunan, yemek ve kokteyl sunumlarında kullanılan bölümdür. Isıtma ve soğutma sistemi mevcuttur.
Alt Kat Fuaye

Kültür Sitesi girişidir. Kongrelerde danışma, kayıt masası kurularak kullanılabilir. Sergi salonunda yapılan etkinliklerde (resim sergisi, kermes vb.) açılış kokteyli verilmek için kullanılabilmektedir. Gerektiğinde kaldırılabilen beş adet oturma grubu mevcuttur. Stant alanı olarak da kullanılabilmektedir.

Vestiyer

Vestiyer bölümü, giriş kısmının sol tarafında yer alan üç oturma gruplu (21 kişi), 140 elbise saklama imkânı olan bir alandır. Gerektiğinde oturma grupları kaldırılarak bu bölümde çok maksatlı alan olarak kullanılabilmektedir. (Stant, sergileme, kahve arası vb.)
Büyük Fuaye

11 adet oturma grubu bulunan, gerektiğinde oturma grupları kaldırılarak stant, sergileme, poster alanı olarak kullanılır. Aynı zamanda kokteyl yapılabilen ısıtma ve soğutma sistemine sahip bir fuayedir.
Kare Fuaye

Normal kullanımda beş adet oturma grubu mevcuttur. Gerektiğinde oturma grupları kaldırılıp küçük çapta masa üstü sergileme yapılabilen,kahve arası hizmetlerinin de verilebileceği ortada uzun masası bulunan fuayedir.

Kokteyl düzeninde 1000 kişilik , oturma düzeninde 400 kişilik yemek alanı olarak kullanılabilmektedir. İlgili organizasyon firmasının Kültür Sitesi ile koordineli olarak çalışması neticesinde stant ve açık fuar alanı olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda "kahve arası" hizmeti verilebilmektedir. Müzik ve gösteri gruplarının kullanabilmesi için sahne mevcuttur.

150 kişilik kokteyl alanına sahip olup "kahve arası" faaliyet alanı olarak da kullanılabilmektedir. Az sayıda stant kurulabilir.